wtorek, 17 czerwca 2014

WERNISAŻE RSP VOL. VIII

                  Rybnik Swap Party to nie tylko wymiana ubrań, ale też okazja do poznania młodych artystów, fotografów, projektantów i nie tylko. Chcielibyśmy Wam dziś przybliżyć sylwetki młodych zdolnych, których prace będziecie mogli podziwiać zarówno w Okrąglaku jak i Teatrze Ziemi Rybnickiej. Zapraszamy!


MONIKA MARIA OPAŁKO - OKRĄGLAKMieszkanka Radlina. Od najmłodszych lat sztuka plastyczna to jej największa pasja. Ukończyła studia artystyczne w Raciborzu dyplomem plastyka – grafika. Jest także dekoratorem wnętrz, autorką kilku filmów krótkometrażowych, opowiadań i scenariuszy. Fotografuje i zajmuje się modelingiem.
Zagrała w produkcji telenoweli offowej Klubu Filmu Niezależnego. Jest członkiem grupy plastycznej „Pasja” z Radlina oraz Teatru Mariana Bednarka z Rybnika. Najczęściej maluje obrazy, ale tworzy też ilustracje mody, rękodzieło, projekty wnętrz mieszkalnych. Jej pasją są również:
lalki porcelanowe, kolejki, zabytkowe samochody, antyki.

Wystawy malarstwa:
2014 r. - Rybnik – Wielkanocny Festiwal Zmysłów – Fundacja Elektrowni Rybnik – wystawa indywidualna
2014 r. - Rybnik - „Córka Sztygara” - wystawa zbiorowa
2014 r. - Rybnik - „Cadillac club” - wystawa zbiorowa
2013 r. - Radlin - Spotkania ze sztuką - MOK Radlin - wystawa zbiorowa
2008 r. - Rybnik - „Titanic club” - wystawa studentów Instytutu Sztuki w Raciborzu

Wystawy fotograficzne:
2014 r. - Rybnik - 11 Międzynarodowy Festiwal Fotografii (galeria otwarta)
2010 r. - Radlin - Wakacyjna akademia kreatywności i rozwoju osobistego w MOK Radlin - wystawa zbiorowa

Teatr:
2013 r. - „Rurarze” Teatr Mariana Bednarka, reż. Marian Bednarek

Film:
2013 r. - „Kaśka? ” - rybnicka telenowela offowa - aktorka
2013 r. - „McGuffin” - aktorka
KATARZYNA KACZMARCZYK - OKRĄGLAK


Zakochana w ludziach, twarzach, gestach, ruchach, emocjach, uśmiechach dzieci. Fotografuję ponieważ to cały mój świat

ZAPRASZAMY: www.facebook.com/KatarzynaKaczmarczykFotografia
ADAM DURAJ – TEATR ZIEMI RYBNICKIEJ

Nie istnieję bez fotografii – prezentację swojej osoby powinienem zacząć chyba właśnie od tego sformułowania. W myśl idei Roberta Bressona „Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.”  - w swoich fotografiach kładę największy nacisk na przekazanie subiektywnej wizji danego tematu. Zdjęcia traktuję jak obrazy, które maluję światłem na materiale światłoczułym. Jestem perfekcjonistą i dbam o każdy detal w swoich pracach. Każda zdjęcie jest inne, kryje się za nim inna historia i kreacja którą chciałem osiągnąć.

ZAPRASZAMY :
www.facebook.com/adam.duraj.fotografia

NAOMI MURAS – TEATR ZIEMI RYBNICKIEJ

Naomi Muras, 27.02.1997r. Uczennica 1 klasy profilu humanistyczno-dziennikarskiego. Pasjonatka wszystkiego co ulotne, miłośniczka aparatu, ołówka i kartki papieru. Swoja przygodę z fotografią rozpoczęła z końcem 2011 roku, początkowo fotografowała dla przyjemnosci, jednakże po pewnym czasie postanowiła pokazać swoje prace. Głównie fotografuje taniec, modę, portret, ale, jak sama mowi, próbuje wszystkich dziedzin fotografii by móc zdobyć większe doświadczenie i wiedzę. Jest samoukiem, wierzy ze wszystko można osiągnąć ciężką pracą i samozaparciem. Twierdzi ze sukces zawdzięcza tez osobom, które dbają o wygląd modelek i wspierają ją duchowo. Mimo młodego wieku rybniczanka ma juz na swoim koncie sporo internetowych publikacji i wyróżnien. Nie spoczywa na laurach i zapowiada ze chce dalej realizowac swoje cele. Powtarza ze najważniejsze w życiu sa marzenia i dążenie do ich realizacji. W zyciu kieruje się cytatem; "dobrze widzi sie tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

ZAPRASZAMY:

www.facebook.com/Naomi.MurasBrak komentarzy:

Prześlij komentarz