wtorek, 17 czerwca 2014

PROJEKTANCI RSP VOL VIII

Rybnik Swap Party to też okazja do podziwiania pokazów zdolnych projektantów. Aby podgrzać atmosferę zapraszamy do zapoznania się z twórcami ubrań, które zobaczycie już niebawem!


MONIKA LEMAŃSKA / TEATR ZIEMI RYBNICKIEJ Studentka wzornictwa na Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym oraz absolwentka Policealnej Szkoły Projektowania i Konfekcjonowania Odzieży w Toruniu, właściciel startupu Monika Lemańska fashion & design. Od czterech lat w pełni realizuje swoje cele w branży modowej, jako młoda projektantka oraz pracownik Fashion Philosophy Fashion Week Poland. Laureatka wielu konkursów o randze międzynarodowej.
Początkowo swoje plany wiązała ze sportem. Fitness sportowy dawał jej możliwość spełniania swoich ambicji, uczył wytrwałości oraz rywalizacji. Jednak moda już wtedy nie była jej obca. Na zawody szyła stroje dla siebie i koleżanek. Ciało odmówiło posłuszeństwa i sport pozostał jedynie w jej charakterze. Monika znalazła zawód, w którym czuje, że wykorzystuje swój potencjał, umiejętności, ale który zawsze będzie wymagał nieustającego rozwoju.
"Jej œścisły umysł wiecznie toczy walkę z bardzo artystycznym podejściem do życia, gdzie wytrwałość i œświadomość œświata pozwala dojść do kompromisu i znajduje ujście w tworzeniu. Z pasją kroczy przez życie, wierzy w ludzi i ma potrzebę na rewolucję w œświadomości ludzi".
Monika Lemańska od kilku lat była obecna w garderobach takich wydarzeń jak Fashion Week Poland oraz Sopot Fashion Days. Od 4 lat zajmuje się projektowaniem autorskich kolekcji odzieży dla indywidualnych klientów. Przygotowuje także kolekcje pod potrzeby sesji zdjęciowych realizowanych przy współpracy z ART OF Fashion oraz Warsztatami Mody.
Monika należy do dynamicznie rozwijającego się pokolenia młodych zdolnych artystów, którzy dzięki swemu talentowi ale i systematycznej pracy, ciągłemu doskonaleniu umiejętności i wyjątkowej odwadze twórczej zdobywają kolejne nagrody w wielu konkursach i pokazach młodych talentów. Monika Lemańska jest finalistką OFF Fashion Kielce 2012. Jej projekty znalazły się w półfinałach kolejnych edycji Międzynarodowego Konkursu OFF Fashion w 2010 i 2011 roku. Jest także finalistką międzynarodowego konkursu Zaprojektuj T-shirt dla Orsay w 2010 roku. Jest także twórcą autorskiego pokazu FFO Fashion w którym przedstawiła niekonwencjonalne wykorzystanie papieru w modzie, stylizacje bielizny oraz wiodącą kolekcję bloom.

Osiągnięcia:
03.2014 - uczestniczka pierwszej edycji Project Runway
01.12.2012 - Finalistka OFF Fashion; Kielce
28.04.2012 - Autorski pokaz FFO Fashion we współpracy z klubem EGOIST (moda z papieru, bielizna, kolekcja wiodąca bloom)
04.11.2011 - Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu OFF Fashion; Kielce
27.05.2011 - Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu OFF Fashion; Kielce
05.11.2010 - Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu OFF Fashion; Kielce
05.09.2010 - Autorski pokaz podczas Pożegnania Lata w Myślęcinku
27.06.2010 - Finalistka międzynarodowego Konkursu Zaprojektuj T-shirt dla
ORSAY -
Warszawa 

ZAPRASZAMY: 
www.facebook.com/pages/Monika-Lemańska-FITU-fashion-design          SOWIK MATYGA / TEATR ZIEMI RYBNICKIEJ 


Sowik Matyga to marka stworzona przez dwie studentki łódzkiego ASP Martynę Sowik i Milę Matyga. Działania duetu są twórczą odpowiedzią na wspólne poszukiwania estetyczne. Ubiór jest jedną z wielu form wypowiedzi. Zainteresowania kolaboracji oscylują wokół takich płaszczyzn ekspresji jak :
-moda,
-malarstwo,
-muzyka,
-film,
-fotografia.
 Projektantki to minimalistki zanurzone w stylistyce nowoczesnego wzornictwa, ceniące nietypowe rozwiązania konstrukcyjne i niepowtarzalny charakter każdego asortymentu. Istotą kolekcji jest stworzenie spójnej wizji działającej w symbiozie z użytkowym przeznaczeniem. 

ZAPRASZAMY:
www.facebook.com/sowikmatyga  


GOSIA MARKS / TEATR ZIEMI RYBNICKIEJ 


Jestem tegoroczna absolwentką Łódzkiej ASP. Chociaż moja droga zawodowa nie od zawsze związana była z modą, dziœś wiem że jestem w odpowiednim miejscu.  Moda od zawsze była moją pasją, dzięki czemu mogłam wyrażać siebie.  Podążam w jasno wyznaczonym kierunku tworzenia oryginalnej, luksusowej marki modowej dla kobiet, tworzonej po marką Gosia Marks. 
Inspiracją do stworzenia mojej pierwszej kolekcji nie mogło być nic innego jak samochody. Moja druga miłoœć i pasja zaraz po modzie. 
Moja fascynacja motoryzacją zaczęła się w 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy wybrałam się na coroczne targi motoryzacyjne do Genewy.  Wystawa wywarła wielki wpływ na moje postrzeganie estetyki.  Zafascynowała mnie przede wszystkim estetyka wykonania w każdym detalu, wzornictwo, wyrafinowane proporcje i wyjątkowe linie nadwozia oraz technologia. 
Idealnym odzwierciedleniem tych wszystkich cech są w szczególnośœci samochody zabytkowe. Szczególnie pomiędzy latami 40 a 60-tymi. Są to niepodważalnie wręcz arcydzieła sztuki tamtych lat. Piękne w swojej estetyce. Elementy wyposażenia karoserii przypominają fragmenty biżuterii rozrzucone na wypolerowanych powierzchniach.  Myœśląc o nadwoziach, zawsze rodzi się pokusa przyrównywania ich do rzeŸźby lub architektury, choć tak naprawdę bliżej związane są z modą, przynajmniej w tym krótkim, fascynującym okresie 1919-1939, nim Europa znów pogrążyła się w wojnie, która na zawsze zmieniła motoryzacyjny krajobraz œświata. 


Można by sądzić, że prozaiczna funkcja transportowa, spełniana przez nawet najbardziej niezwykłe samochody, ma drugorzędne znaczenie, nie jest to jednak prawda. Żeby osiągnąć pełną wartośœć, samochód nie może być po prostu piękny. Musi również jeŸździć i to jeźŸdzić dobrze. Tak właśœnie postrzegam kobietę, którą ubieram. Jest to kobieta która żyje szybko, odważna, kochająca wolnoœść, piękno. Uwielbiająca adrenalinę, pełna emocji. Ale również dobrze ubrana. 
W mojej kolekcji bardzo ważną funkcje odgrywają  czapki wykonane z pasków (ekoskóra), przeszywanych stębnówką nawiązującą do przeszyć tapicerek samochodowych. Zresztą motyw pasów jest obecny w mojej kolekcji pod różnymi postaciami min. na rękawach. Udało mi się również wpisać w moja kolekcje  samochodowe pasy bezpieczeństwa. 
W kolekcji EMOTIONS wykorzystałam również plastik, którego inspiracją są szyby samochodowe.  Mój indywidualny print by Gosia Marks odgrywa bardzo istotną role w całej mojej kolekcji i przeplata się niemalże w każdej stylizacji. Tak wiec w mojej pierwszej kolekcji stawiam na ekoskórę, biel, beż, ale chcąc wprowadzić nieco świeżości również na miód
ZAPRASZAMY: www.facebook.com/gosiamarkstop

POKAZ SWAPOWY / OKRAGLAK 

STYLIZACJE:  ALICJA WOSZKOWSKA/ GOSIA HATALSKA
Stylizacje z ubrań przeznaczonych do wymiany 


ZAPRASZAMY: www.facebook.com/rybnikswapparty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz